Otázky a odpovědi

Zde najdete odpovědi na nejčastěji kladené dotazy :)

 

Co ve skutečnosti obsahují křídové barvy Nordic Chic?

Naše křídové barvy obsahují vodu,křídu,práškový mramor,disperzní lepidlo,celulózu a oxid titaničitý - ani této sloučeniny se nemusíte obávat, najdete ji často i v opalovacích krémech. 

Musí se barvy Nordic Chic opatřit povrchovou úpravou? 

Pro používání nábytku musí, jelikož se jedná o vodou ředitelné barvy nebyl by povrch vhodný pro otírání a běžnou údržbu. Pomocí vosku Nordic Chic Wax či Nordic Chic Topcoat docílíme perfektní ochrany a zacelení povrchu. Pro dekorování např: decoupage povrchová úprava není nutná. 

Je pravda , že se nábytek před nanášením barev nemusí brousit?

Ano je, barvy přilnou k téměř každému běžnému povrchu. Před aplikací je nutné povrch zbavit mastnoty a nečistot. Barvy mají výbornou pigmentaci, nemusíte se obávat ani výrazných skvrn. 

Čím je vhodné barvy Nordic Chic aplikovat?

Pro práci s barvami doporučujeme kvalitní přírodní štětce. Štětec by měl být měkký,flexibilní a od pohledu bytelný. Z dalších vhodných nástrojů pro aplikaci můžeme doporučit mořskou houbu, bavlněný hadřík. Pokud máte v plánu více projektů doporučujeme zainvestovat do našich kvalitních štětců Nordic Chic , které s Vámi vydrží po mnoho let.

Jsou barvy Nordic Chic bezpečné pro natírání dětských předmětů?

Ano jsou, barvy jsou certifikovány jako Toy Safe podle přísných Evropských předpisů.Ošetřené výrobky nechte pořádně vyzrát! Voskované předměty jsou vhodné pro styk s dítětem až po 6 týdnech od aplikace.

Proběhlo testování barev na zvířatech?

Ne! Takové výrobky nepodporujeme !

Máte další otázky ? Napiště nám, rádi Vám vše zodpovíme!